Filmy śmierć, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W reportażu prasowym opisano niecodzienne zdarzenie, które stało się kanwą filmu. Na wsi lubelskiej miał miejsce tragiczny wypadek. Chłop zamordował swego sąsiada, ponieważ myślał, że jest on diabłem. Dziennikarz „śledczy” usiłuje dociec przyczyn tego zdarzenia… Dowiaduje się, że wieś opanowana przez klikę, której przewodzi miejscowy kułak, osobnik cyniczny i bezwzględny. Ma wszędzie wpływy i nie zawaha się przed niczym, aby odnieść korzyść… Czy opisane zdarzenie było skutkiem ciemnoty i zabobonu panującego na wsi?
Na emigracji w Zachodnich Niemczech umiera polski pisarz Piotr Korton. Tomasz jest początkującym dziennikarzem, postanawia napisać o nim artykuł, bez zgody redaktora naczelnego pisma, w którym pracuje. Dziennikarz dociera do przyjaciół i kochanki zmarłego, odnajduje nawet w sierocińcu syna pisarza. Z czasem zaczyna się upodabniać do Kortona…
Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.


Porywacze przejmują kontrolę nad samolotem, którym podróżuje amerykański prezydent James Marshall z rodziną. Terroryści grożą, że zabiją jego żonę i córkę, jeśli ten (Harrison Ford) nie spełni ich żądań. Prezydent, były żołnierz, na własną rękę próbuje się z nimi rozprawić. Początkowo udaje mu się wymykać terrorystom, lecz ich bezwzględny przywódca (Gary Oldman) grozi śmiercią zakładniczkom pierwszej damie (Wendy Crewson) i jej dwunastoletniej córce (Liesel Matthews). Domaga się wypuszczenia swojego towarzysza z jednego z rosyjskich więzień. Odznaczony medalem honoru prezydent Marshall przystąpi do ataku na pokładzie maszyny, podczas gdy wiceprezydent (Glenn Close) będzie w Białym Domu negocjowała z terrorystami i rosyjskim rządem.
Komedia o najlepszym londyńskim policjancie Nicholasie Angelu. Jest to glina z krwi i kości, który okazuje się zbyt dobry w tym, co robi. Tak szybko pnie się po szczeblach policyjnej kariery, że przełożeni postanawiają się go pozbyć i przenoszą go na prowincję, do małego miasteczka – Sandford. Na pierwszy rzut oka miejsce to w ogóle nie pasuje do takiego służbisty, jakim jest Nicholas. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że Angel będzie miał tam niejedną kryminalną zagadkę do rozwikłania, a pomagać mu w tym będzie niezdarny partner, zafascynowany gangsterskimi filmami – Danny Butterman.
W lesie, z dala od zgiełku miasta, stoi stary dwór, w którym mieści się elitarna szkoła z internatem. Mieszkają i uczą się w niej dzieci bogatych rodziców oraz utalentowane dzieci z biednych rodzin. Po szkole krążą opowieści według których w lesie kryje się straszliwe zło. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że większość tych opowieści to prawda. Dopiero kiedy jeden z nauczycieli znika w niewyjaśnionych okolicznościach kilkoro z jego uczniów rozpoczyna śledztwo...

Skaza

6,4
50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...

Capote

7,3
Znakomity i niezwykle popularny amerykański pisarz próbuje udowodnić swoją teorię, że dobry pisarz nawet ze średniej literatury faktu stworzy wciągającą i niezwykłą fikcję. A zaczęło się standardowo: od przeczytanego w gazecie artykułu o morderstwie w Kansas, gdzie zabito czteroosobową rodzinę. Kiedy Capote zabrał się do tego kawałka, historia zaczęła przybierać niesamowite odcienie. W końcu Truman Capote to nie byle jaki pisarz, tylko autor wspaniałego „Śniadania u Tiffany’ego”.
Komisarz Olgierd Halski (Marek Kondrat) musi zmierzyć się z rozwijającą narkotykowy biznes Nadieżdą Tumską (Maria Pakulnis) i jej psychopatycznym kochankiem, Jurijem (Paweł Wilczak).
Film ten opowiada prawdziwą historię Jeffreya Wiganda, byłego dyrektora przemysłu tytoniowego, który decyduje się na wystąpienie w programie informacyjnym „60 minut” stacji CBS-TV. Dla czystego sumienia i częściowo zachęcony przez producenta Lowella Bergmana, Wigand ujawnia, że przemysł tytoniowy nie tylko był świadomy, że papierosy są szkodliwe i wciągające w nałóg, ale pracował także nad tym, aby wręcz zwiększyć uzależniające właściwości tytoniu. Niestety, obaj bohaterowie tej historii przekonali się na własnej skórze, że samo mówienie prawdy nie wystarcza.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…